No Widgets found in the Sidebar

Celem przeprowadzenia komputerowego badania wzroku jest ustalenie tego, jaka jest ostrość widzenia pacjenta poddającemu się temu badaniu. Nie jest to skomplikowany zabieg, do tego wykonanie go trwa krótko. Należy pamiętać o tym, że jest to tylko pierwszy krok na drodze do ustalenia, jakie okulary lub szkła kontaktowe będzie nosiła dana osoba.

Na podstawie samego tylko komputerowego badania wzroku nie powinno się dobierać szkieł. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach lekarskich tutaj nie są konieczne żadne specjalne przygotowania ze strony pacjenta. Okuliści zalecają jednak wyspanie się w dniu, w którym ma się odbyć wizyta w gabinecie oferującym badanie wzroku. Zostanie ono przeprowadzone przy użyciu urządzenia o nazwie autorefraktometr. Znajduje się w nim niewielki otwór, przez który będzie patrzyła osoba poddająca się badaniu. Najpierw zostanie zbadane jedno oko, a następnie drugie. Jak zostało to już wspomniane wcześniej, jest to tylko pierwszy etap na drodze do wyboru szkieł korekcyjnych.

Otrzymany wynik będzie tylko przybliżoną, a nie dokładną wartością. Komputerowe badanie wzroku jest więc tylko wskazaniem kierunku, w którym należy podążyć w drodze do wyboru optymalnych szkieł okularowych lub kontaktowych. W ramach próby ustalenia tego, która z opcji będzie najlepsza pacjent będzie przymierzał okulary o takiej korekcji, jaka została wskazana przez autorefraktometr.

Powinien wtedy szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy widzi wyraźnie. Najczęściej okazuje się, że najlepsze dla pacjenta będą szkła o nieco innej korekcji, niż wykazało to komputerowe badanie wzroku. Niektórzy próbują maksymalnie skrócić sobie drogę i nie udają się nawet do gabinetu lekarza kupując gotowe okulary w sklepie. Należy pamiętać o tym, że może się to niekorzystnie odbić na Twoim zdrowiu. Noszenie okularów o przypadkowo dobranych właściwościach może spowodować ból i zwroty głowy. Gabinet okulistyczny Lublin Opticon zaprasza wszystkie osoby, które są zainteresowane przeprowadzeniem zabiegu opisanego w tym artykule.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *