No Widgets found in the Sidebar

W dobie powszechnego dostępu do internetu bardzo łatwo paść ofiarą wirusa lub trojana. Źródłem zarażenia złośliwym oprogramowaniem może być zainfekowana wiadomość e-mail, każdy plik dostępny w sieci, a w niektórych przypadkach wystarczające okazuje się przypadkowe wejście na niechcianą stronę.

Każdy, kto dowie się o tym, że jego komputer zainfekowany jest wirusem lub trojanem chce jak najszybciej się go pozbyć. W celu zrobienia tego profesjonalnie bez konieczności utraty plików i danych najlepiej udać się do serwisu komputerowego, choć i to nie jest gwarancją, że dysk nie będzie musiał zostać sformatowany.

W serwisie komputerowym wykonywana jest pełna diagnostyka, mająca na celu określenie typu wirusa lub trojana. Baza znanego oprogramowania tego typu jest naprawdę obszerna i powiększa się z każdym dniem. Trafne określenie rodzaju pozwala na podjęcie skutecznych kroków do pozbycia się problemu.

Większość osób twierdzi, że w celu pozbycia się wirusa należy wykonać kopię zapasową ważnych plików i sformatować dysk. Niestety, ta metoda nie jest wystarczająco skuteczna, ponieważ ma dwa fundamentalne błędy. Po pierwsze – formatowanie dysku nie zawsze kasuje złośliwe oprogramowanie. To jest często zupełnie nieskuteczne w przypadku nowoczesnych wirusów. Po drugie – zgrywając pliki na własny dysk przenośny, możemy wprowadzić tam złośliwe oprogramowanie, które przerzucimy ponownie na nasz komputer, zgrywając kopię zapasową na dysk.

Profesjonalista posiada znacznie lepsze oprogramowanie do usuwania wirusów. Pozwala na zabezpieczenie ważnych plików, objęcie ich kwarantanną. Dzięki temu są bezpieczne i nie zostaną skasowane w momencie usuwania wirusa po jego zidentyfikowaniu za pomocą profesjonalnego antywirusa do użytku w serwisie komputerowym.

Jeśli borykasz się z wirusem, trojanem lub innym złośliwym oprogramowaniem, to oddaj sprzęt do profesjonalistów w naszym serwisie komputerowym – oferujemy usuwanie wirusów i trojanów Lublin, okolica. W bezpieczny i skuteczny sposób zwalczą niechcianego gościa i oddadzą Ci w pełni sprawny sprzęt.

By admin

Related Post